23.01.2020
Gazeteciler.com DÜNDAR-BİRAND
Yeni Sayfa 1
Bu soruyu, Birand'a, Dündar'a Akar'a, Aslan'a sorduk. Cevap: Yuh!.. Çüş!... Oha!... Yalan olur da bu kadar olur!...
GAZETECİLER.COM-(ÖZEL)- Haberi bir medya sitesi patlattı, diğer birkaç site alıntı yaptı:

-Uğur Dündar, Mehmet Ali Birand'a yumruk attı!

Gerek Uğur Dündar, gerekse Mehmet Ali BirandGazeteciler.com'a  bir telefon uzaklığında. Önce Uğur Dündar'ı aradık:

-Uğur Bey, Birand'a yumruk atmışsınız!

Anlaşılan Uğur Dündar söz konusu haberi okumamıştı. Şaşırdı:

-Ne? Nasıl yani? Ne saçmalıyorsun kardeşim?

-Uğur Bey, iddia bizim değil, bir medya sitesinde bu haber yer alıyor şu anda:

-Pes!.. Vallahi pes!.. Yalan olur da bu kadar olur yani. Böyle bir şey mümkün mü. Biz ekranda rakibiz Mehmet Ali Birand'la. Dışarıda dostuz, arkadaşız. Bakın biz Tuncay Güney'le ilgili ekranda 32. Gün'ü kutladık, ben Birand'ı tebrik ettim. Böyle bir şey söz konusu dahi olamaz.

-Yumruk yok yani...

-Tartışma bile yok... Dedim ya, yalan olur da bu kadar olur!

Telefonuna öteki ucunda, bu sefer Mehmet Ali Birand var:

-Mehmet Ali Bey, Uğur Dündar size yumruk atmış!

-Olsun atsın! Biz Eylül'de harekete geçeceğiz.

-Bizim sözünü ettiğimiz reyting yumruğu değil. Bir site yazmış, Uğur Dündar size yumruk atmış.

-Oha!... Çüşş yani... Ayıp be... 60 yaşında iki adam kavga eder mi? Bu tür şeyler İnternet medyasının itibarını ayaklar altına alıyor. Yapmayın kardeşim.. Çüşşş yani.. Bu kadar çüş... Söz konusu bile değil, Uğur Dündar'la rakibiz ama ben onun başarılarını gördükçe mesaj atıyorum, arıyorum ve tebrik ediyorum.

Yetinmedik, Ayşenur Aslan'ın da nabzını yokladık:

-Uğur Dündar sizin patrona yumruk atmış..

-Yuhh!... Onlar mükemmel bir ikili birbirlerini iğneliyorlar ama, asla hakaret olmaz sözlerinde. Hele Uğur Dündar gibi kontrollü bir kişi yumruk atacak ha.. Güldürmeyin beni Allah aşkına.

Rıdvan Akar... 32. Gün'ün Genel Yayın Yönetmeni... Olayın göbeğinde yani..

Onu da aradık. Diyor ki:

-İnternet Medyası'nın saygınlığını, inanırlığını ortadan kaldıran bir haber.. Bu tür siteler önemli işler yapıyor hem mesleki dayanışma, hem de sektör içerisinde haber akışını sağlıyor. Ama şimdi her şey daha farklı.. Birbirimizi bu sitelerin sayesinde öğreniyoruz. Bizim eksikliğimizi gideriyor. Ancak yalan haberler haberciliği yapan arkadaşlarımız tarafından bize zarar veriyor, hem de elimizdeki imkanı alıyor. Kaygı duyuyoruz, inanmıyoruz çünkü. İnanmadığımız zaman da tıklamanın anlamı kalmıyor.
Tuncay Güney haberiyle ilgili Birand, Uğur Dündar'la görüştüğünde ben oradaydım. Aralarında son derece nazik ve dostça bir konuşma geçti. Aynı binada birbirleriyle karşılaştıklarında da, düzeyli tutum ve davranış sergiliyorlar. Bizlere örnek olacak davranışlar sergiliyorlar. Birbirlerinin başarısıyla ilgili olarak birbirlerini kutluyorlar.

Yorum sizin!

NOT: bu kuyruklu yalan haber üzerİne hem uğur Dündar hem de mEHMET ALİ BİRAND bİrlİkte hareket ederek gazetecİLİk adına yüzkarası sayılabilecek bu utanç tezgahını kuranlara ağır tazmİnat ve ceza davaları açacaklar….