2. Yeditepe Bienali Yedikule’de Devam Ediyor

» Kültür & Sanat » 2. Yeditepe Bienali Yedikule’de Devam Ediyor

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Fatih Belediyesi ve Klasik Türk Sanatları Vakfı işbirliğinde ‘’Çerçeve İçi – Çerçeve Dışı …

  • 64 Görüntülenme

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Fatih Belediyesi ve Klasik Türk Sanatları Vakfı işbirliğinde ‘’Çerçeve İçi – Çerçeve Dışı’’ temasıyla düzenlenen 2. Yeditepe Bienali, son mekânı Yedikule Hisarı’nda sanatseverleri ağırlıyor.

Son dönemde yoğun ilgiyle takip edilen sanat etkinliği 2. Yeditepe Bienali, son mekanı Yedikule Hisarı’nda 5 sanatçının 6 eserini sanatseverlerle buluşturuyor. 2. Yeditepe Bienali açıldığı gün itibariyle sanatseverlerin beğenisini kazanarak ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. 7 Ocak’ta başlayan bienal, 7 Mart tarihine kadar Yedikule Hisarı’nın yanı sıra Nuruosmaniye Camii Mahzen, Fatih Cam Küp Galeri’de devam edecek.

Her sergileme mekanı, bir tür “ara-mekan” olmaları özelliği ile misafirlerini çerçevede değilse de eşikte karşılamaya ve onları “içeri” davet etmeye aday niteliğinde. Bienal’de, mekanların mimari özelliklerine uygun bir düzen içeren sergileme yöntemleri tercih edildi. Bu sergileme yöntemleri “Çerçeve İçi – Çerçeve Dışı” temasını deneyimleyerek sorgulamayı amaçlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı