Adnan Menderes’te kuzey asansör revizyon tadilatında

» Gündem » Adnan Menderes’te kuzey asansör revizyon tadilatında

Adnan Menderes Yaya Köprüsü’nün kuzey asansörü bir hafta hizmet dışı kalacak Yayalar başta olmak üzere kentte yaşayan hasta, yaşlı ve engelli …

  • 163 Görüntülenme

Adnan Menderes Yaya Köprüsü’nün kuzey asansörü bir hafta hizmet dışı kalacak

Yayalar başta olmak üzere kentte yaşayan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu bağlamda yürüyen merdivenler ile asansörlerin bakım ve onarımını gerçekleştirmek için yoğun mesai harcıyor. Tam da bu noktada uygulanan asansör revizyon işlemi, asansörlerin güvenilirlik ve sağlamlıklarının arttırılmasına ve aynı zamanda onları günümüz şartlarına uygun modern bir hale getirilmesini sağlıyor. Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı Enerji, Aydınlatma ve Mekanik İşler Şube Müdürlüğü ekipleri de vatandaşların güvenli ve konforlu bir şekilde yürüyen merdiven ve asansörlerin kullanabilmesi amacıyla Kocaeli genelindeki asansörleri periyodik bakımdan geçiriyor.

PANO TADİLATI

Bu bağlamda Adnan Menderes Yaya Köprüsü’nün kuzey kısmında (Pişmaniyeciler Meydanı) yer alan asansör, revizyon tadilatı nedeniyle bir hafta askıya alındı. Panoda yapacağı tadilat işlemi ile asansörün daha sağlıklı hizmet vermesini sağlayacak olan Enerji, Aydınlatma ve Mekanik İşler Şube Müdürlüğü ekipleri, asansörü tekrar güvenli ve konforlu hale getirmek için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Çalışma sürecinde asansör 1 hafta Kocaelililere hizmet veremeyecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı