ManşetSon DakikaYaşam

Antalya'da 'okul beslenme menüsü'ne yoğun ilgi

antalya da okul beslenme menusu ne yogun ilgi 1680859364 813

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin Ocak ayında 303 ilk ve ortaokul öğrencisiyle başladığı ‘okul beslenme menüsü’ programından yararlanan öğrenci sayısı 909 oldu.

ANTALYA (İGFA) – Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin kreşleri, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik etüt merkezleri, gençleri üniversite sınavlarına hazırlayan kurs merkezi, eğitim yardımları ve barınma imkanlarıyla aynı zamanda Antalya’nın en büyük eğitim kurumlarından biri olduğunu söyledi.

Eğitimde fırsat eşitliği konusunda dezavantajlı tüm toplum kesimlerinin yanında olmaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Uysal, ancak bu yıl bambaşka bir sorunla karşılaştıkların söyledi. Artan yoksullukla birlikte çocukların sağlıklı besine ulaşmasının büyük bir sorun olduğunu dile getiren Başkan Uysal, bu nedenle ilk ve ortaokul çağındaki çocuklar için ‘okul beslenme menüsü’ programına başladıklarını aktardı.

Bu çalışmada belediyenin aşevince hazırlanan bir öğün yemeğin bir gün önceden ev ev dağıtıldığını aktaran Başkan Uysal, programa ocak ayında 187 haneden 303 öğrenciyle başladıklarını belirterek, şu anda ise programdan yararlanan öğrenci sayısının 909’a ulaştığını aktardı.

Başkan Uysal, “Gönül isterdi ki böyle bir çalışmaya hiç ihtiyaç olmasın. Ancak ekonomik şartlar, ailelerimizi zorlarken çocuklarımızın sağlıklı ve yeterli beslenmesi geleceğimiz açısından da çok önemli. Programımız, imkanlar ölçüsünde gelişerek devam edecek” diye konuştu.

Kaynak : İGFA

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu