GündemSon Dakika

Başkan Keleş’ten Yeni Yıl Mesajı

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, 2021’in yurttaşlar için kötü bir yıl olduğuna dikkat çekerek, 2022’nin herkes için umut ve huzur dolu bir yıl olmasını diledi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, yeni yıl mesajı yayınlayarak, “2022 yılının dünyaya ve ülkemize barış, huzur, istikrar, sağlık, mutluluk, eşitlik ve adalet getirmesini diliyor, halkımızın yeni yılını kutluyorum” dedi.
2021 yılının ülke ve Sakarya açısından olumsuzluklarla sona erdiğine vurgu yapan Başkan Ecevit Keleş, 2021 yılını tüm yurttaşlarımız gibi bizlerde asla unutamayacağız. Her anlamda kötü yönetilen Türkiye ve Sakarya’mız hafızalara kazınacak düzeyde olaylar yaşadı. Sakarya halkının bizlere vermiş olduğu muhalefet görevimizi en iyi şekilde yerine getirerek, şehrimizi yönetenlere sorunları ve çözüm önerilerini ilettik. Bunları ana başlıklar halinde halkımızla da paylaşmak istiyorum ki halktan kopuk olanları iyi görsünler” şeklinde konuştu.
Başkan Keleş, 2021 yılında tarımdan, eğitime, sanayiden şehir içi ulaşıma, sağlıktan halkın geçim derdine kadar bir çok konuyu gündeme taşıdıklarını ifade ederek, şunları kaydetti;
-AKP İl Başkanı Yunus Tever, 4 milletvekili, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adapazarı Belediye Başkanını alsın canlı yayında şehrimizin çözülemeyen onlarca sorununu konuşalım, tartışalım çağrımıza kimseden dönüş olmadı.
-Geyve’de çiftçilerimizin ürünlerinin para etmediğini, elden çıkarmak için yok parasına sattıklarını görüyoruz.
-2016 yılında yıkılan ve yapılacağı söylenen Ahmet Faik Abasıyanık (AFA) Kültür Merkezinin ne başlanacağını merakla bekliyoruz.
-Karasu İlçemizde belediyenin Cami, tarım arazisi, sağlık ocağı, köy binaları mezarlıklar okul, kuran kursu ve köyün tüm temel ihtiyaçlarında kullanılmak üzere imece usulü ile dikilen fındık bahçeleri ve tarım arazilerini satışa çıkardıklarını da hep birlikte gördük.
-1943-1967 ve 1999 büyük depremler son deprem üzerinden 22 yıl geçti 1 ada bazında dahi kentsel dönüşüm planı yapılmadı.
-22 yaylamız var, Sakarya nehrimiz, Karadeniz sahilimiz, Justinianus köprüsü, Sapanca gölümüz var ancak bu bölgelerde turizm yatırımları yok. Acilen turizm yatırımları yapılarak turizme açılmalıdır.
-Arifiye-karasu demiryolu projesi 2010 tarihinde başladı ama sonuç yok
-Sakarya iline raylı sistemin acilen gelmesi lazım vagon fabrikamız var arazi yapısı çok uygun
-Hendek-Akyazı-erenler Adapazarı ve devamında Yenikent bölgesi( Karaman-camili-Korucuk)
-Sanayi de ara eleman sorunu hat safhada bunun için Teknoloji Liseleri kuracağız
-Köy okullarını kesinlikle yeniden hayata geçireceğiz
-Tarım ile ilgili alanlar imara açıldı tarım desteklenmedi. Bu durumda Sakarya Büyükşehir Belediyesi kesinlikle tarım üreticilerine destek vermeli alım garantisi vermeli ve de kendisi de üretmeli.
-Geyve-Pamukova bölgesi genellikle meyve üretim merkezi ama tarımsal sanayi yok tarımsal sanayi teşvik edilmeli
-Fındık için kesinlikle Türkiye ‘ye hatta karasu bölgesine Fındık Borsası kurulmalı ve bu en değerli besin kaynağı gerçek fiyata satılmalı
-Sakarya ilinin çok ilçe altyapısında kullanılan asbest borular acilen değiştirilmeli
-Sakarya nehiri, Mudurnu çayı, Karacasu deresine akıtılan fabrika atıkları ve kimyasallar kontrol altına alınmalı acilen turizmde, tarımda ve hayvancılıkta kullanılması sağlanmalı
-80.000 öğrenciye sahip Sakarya üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencileri ile şehir yaşamını bütünleştirecek projeler yapılmalı örneğin Eskişehir
-13 OSB’si bulunan Sakarya’da kesinlikle Fuar alanı yapılmalı
-Karasu’daki zemin bozuk diyerek yatırıma ara verilen devletin 49 yokluğuna BMC’ye tahsis ettiği 2.200 dönüm arazi ne olacak
-2015 yılında söz verilen 1.000 yataklı hastaneye daha yeni başkandı ne zaman bitirilecek
-Toyota-Sa Hastanesi 21.03.2021 tarihinde bitirilecekti niye daha bitirilmedi
-250 yataklı acil durum Hastanesi yerine Orman Bölge Müdürlüğü arazisinde yapılmakta olan 100 yataklı hastanenin söz verildiği 12.ayda bitirilmesini bekliyoruz.
-Büyükşehir yasası öncesi köy alanlarında bulunan mera arazileri ve köylüye ait arazilerin kesinlikle satılmamalı
-İktidara geldiğimizde kapanan 12 adet belde belediyesinin halk tarafından talep edildiğinde yeniden belediye yapılması bizim taahhütlümüzdür.
-Cadde 54 ve Serdivan Avm ile halkın arazilerine el koyanlar Serdivan Avm’nin bitişiğindeki yeşil alanı ticari imara açıp yeşil alanı o bölgede bulunan okulların üzerine atmaları gibi imar yolsuzluklarını yok edeceğiz.
-Sakarya İmar yönetmenliği ile 18 kata kadar imar verme yetkisine kavuşan Sakarya’da balçık olan Zemine rağmen böyle bir karar tamamen önümüzdeki depremlerde ölümler için cinayet niteliğindedir.
-Cengiz Topel Havalimanı’nda istikrarlı bir yönetim ile uçuş sayısı arttırılmalıdır.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu