Findeks’den Bugüne Özel Ücretsiz Risk Raporu

» Gündem » Findeks’den Bugüne Özel Ücretsiz Risk Raporu
  • 379 Görüntülenme

Risk Raporu Nedir?

Kredi Kayıt Bürosu tarafından hayata geçirilen bir platform olan Findeks’in sunduğu risk raporu; kredi talepleriniz ve düzenli ödemeleriniz için size yol gösterebilecek, güncel finansal durumunuzla ilgili daha detaylı bilgi almanızı sağlayan bir belgedir. Risk raporunda ödeme performansınız ve alışkanlıklarınıza bağlı olarak, bir puan yelpazesi üzerinden değerlendirmeniz yer alır. Banka ve finansal kuruluşların sunduğu hizmetlerden yararlanmak istediğinizde, risk raporunuz göz önünde bulundurulur. 0 ile 1900 arasında bir puan değerine sahip olduğunuz bu rapor, finansal işlemlerinize bağlı olarak sürekli olarak güncellenir.

Risk Raporunda Hangi Bilgiler Bulunur?

Risk raporunda kullandığınız ya da kullanmayı sürdürdüğünüz tüm bireysel kredili ürünlerin geçmiş dönemlere ait verileri baz alınarak oluşturulan güncel kredi notunuzu ve kredi notunuzun tüm puan yelpazesi içinde hangi düzeyde yer aldığını görebilirsiniz. Son beş yıl içinde kapanmış olan ya da halen aktifliğini sürdüren kredileriniz varsa, risk raporunuzda ilgili kredilere ilişkin detaylı bir ödeme geçmişi bilgisi yer alır. Ayrıca toplam limit ve borç miktarı bilgilerini de inceleyebilirsiniz. ​

Risk Raporu Neden Gereklidir ve Ne İşe Yarar? ​

Risk raporu, hem rapor sahibi hem de finansal kuruluşlar için belirleyici niteliğe sahip bilgiler barındırır. Rapor sahibinin kredi kartı ödeme alışkanlıkları, geçmişe yönelik kredi bilgileri, ödeme performansı, kredi notu ve kredi notunun Türkiye ortalamasına kıyasla düzeyi; finansal kuruluşlara ilgili kişi hakkında çıkarım yapabilme olanağı tanır. Risk raporunuzun ve kredi notunuzun başarılı bir tablo oluşturması, yararlanabileceğiniz finansal hizmetlerin de sayısını artırır. Üstelik risk raporunuzu incelemeniz ve kredi notunuzun düşük olduğunu gözlemlemeniz halinde, notunuzu yükseltmek ve ödeme performansınızı iyileştirmek adına işlemler gerçekleştirebilir, finansal uzmanlardan bu doğrultuda tavsiyeler alabilirsiniz.
findeks.com sitesindeki kampanya bilgileri. 

Findeks 5 Milyon üyeye ulaştı.
Bu güzel günü kutlamak için size bir hediye vermek istedik.
Bugün* boyunca Findeks Mobil ve İnternet Şubemizde Risk Raporu ücretsiz!
*19 Ekim 2021

https://www.findeks.com/findeks-hakkinda/findeks-mobil