Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre azaldı

» Sağlık » Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre azaldı

Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı düne göre azaldı. Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 16 Ekim’de 357 bin 167 test yapıldı. Vaka …

  • 197 Görüntülenme

Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı düne göre azaldı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 16 Ekim’de 357 bin 167 test yapıldı. Vaka sayısı 28 bin 537 oldu, 212 kişi hayatını kaybederken, 25 bin 611 kişi iyileşti. Ülke genelinde 2. doz aşı yapılma oranı yüzde 76.09 olarak gerçekleşti.

En fazla 2. doz aşılama yapılan 10 il  Muğla, Kırklareli, Ordu, Amasya, Çanakkale, Eskişehir, Osmaniye, Edirne, Balıkesir ve Burdur’dan oluştu.

En az 2. doz aşılanma oranı ise Bayburt, Ağrı, Bingöl, Bitlis, Mardin, Siirt, Muş,  Batman, Diyarbakır, ve Şanlıurfa’da kaydedildi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, açıklamasında, “Yeni vakalar içinde gençlerin oranı artış gösteriyor. Umulanın aksine, üniversite öğrencilerimiz arasında aşılanma oranı düşük. Sağlıklı bir eğitim ortamı için gençlerimiz aşılarını aksatmadan yaptırmalı. Toplum, bütün gençlerinin aşı olarak mücadeleye katılmalarını bekliyor.” ifadelerine yer verdi.

Hibya Haber Ajansı