Migros Yenişehirli Üreticilerden 4.000 Ton Ürün Alımı Yapacak

» Ekonomi » Migros Yenişehirli Üreticilerden 4.000 Ton Ürün Alımı Yapacak

Türkiye’nin en fazla taze gıda alımı yapan perakende şirketi Migros, yerel üreticiye ve tarımsal üretime olan desteklerini artırarak sürdürüyor …

  • 181 Görüntülenme

Türkiye’nin en fazla taze gıda alımı yapan perakende şirketi Migros, yerel üreticiye ve tarımsal üretime olan desteklerini artırarak sürdürüyor. Migros, Bursa Yenişehir Belediyesi ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri iş birliği ile Yenişehirli üreticilerden yaz döneminde toplamda 4.000 ton ürün alımı yapacak. Biber, patlıcan, bezelye, barbunya ve domates gibi sofraların vazgeçilmez lezzetlerini en taze şekilde Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarında tüketicilere ulaştıran Migros, üreticilere sağlanan İyi Tarım Uygulamaları (İTU) eğitimleri ve alt yapı destekleriyle sürdürülebilir tarımın gelişmesine ve kalite standartlarının artırılmasını sağlıyor.

Güçlü yatırımlarıyla 2022 yılında da tarımın ve yerel üreticinin en büyük destekçisi olmaya devam eden Migros, Bursa Yenişehir Belediyesi ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri iş birliğinde yeni bir projeye imza attı. Migros, Yenişehirli üreticilerden yaz döneminde toplam 4.000 ton ürün alımı yapacak. Migros, biberden patlıcana, bezelyeden barbunyaya domatese kadar birçok ürün çeşidi hasat tazeliğinde Türkiye’nin dört bir yanındaki tüketicilerle buluşturacak.

Migros’un desteğiyle, kooperatiflerin gelişimine destek olmak ve bölgede yetişen ürünlerin ulusal pazarda değer görmesini sağlayan proje kapsamında çalışmalara başlandı. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Kırsalda Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hayata geçirilen projede, Migros tarafından verilen İyi Tarım Uygulamaları eğitimleri ile sürdürülebilir ve katma değerli üretimin gerçekleştirilmesini sağlanıyor. Kooperatiflere sağlanan altyapı destekleriyle üretim standartları yükseltilirken, depo kapasiteleri yüzde 50 oranında artırılmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı